Zabiegi

  • PEDICURE MEDYCZNY

polega na specjalistycznym zaopiekowaniu się chorą stopą , usunięciu odcisków , modzeli , hiperkeratoz , opracowaniu paznokci , czyli usunięciu wszystkich mankamentów , jakie pojawiły się na stopach

PEDICURE KLASYCZNY

polega na kosmetycznym obejściu się ze zdrową strukturą skóry stóp i paznokci , usunięciu zrogowaceń oraz masażu . Na koniec zabiegu nakładana jest maska na stopy ( uzależniona od indywidualnych potrzeb skóry ) wraz z rozgrzewającą parafiną , która pozwala na wchłonięcie w skórę maksymalnej ilość substancji aktywnych znajdujących się w preparacie .

PEDICURE JAPOŃSKI

tego typu zabieg stosuje się do paznokci zniszczonych , suchych , łamliwych , rozdwajających się . Dodaje paznokciom blasku, zasila je w składniki naturalne: witaminę A+E, keratynę, pyłek pszczeli, krzemionkę z Morza Japońskiego. Doskonale sprawdza się „ po ściągnięciu „ hybrydy , żelu lub akrylu z paznokci . Polega na usunięciu zrogowaceń znajdujących się na stopach oraz prowadzeniu w płytkę paznokciową preparatu kondycjonującego .

ODCISKI

są częstym schorzeniem pojawiającym się na skórze stóp . Spowodowane są notorycznym ugniataniem lub ocieraniem danego miejsca . Często bywają bolesne , za co winę ponosi stożkowy rdzeń ( korzeń ) , który z czasem wrasta coraz głębiej . Często odcisk mylony jest z brodawką . Tylko wykwalifikowany podolog potrafi je odróżnić i wykonać prawidłowo zabieg .

MODZELE

te zmiany często mogą być mylone z odciskami . Powstają najczęściej na skutek nieprawidłowo dobranego obuwia . Same modzele nie są bolesne , raczej ich powstaniu towarzyszy dyskomfort . Natomiast często pod modzelem może powstać odcisk , który daje uczucie bólu .

BRODAWKI ( KURZAJKI )

zakażenie wirusem HPV następuje na skutek spadku odporności organizmu . Zakażenie wirusem następuje najczęściej u osób z nadmierną potliwością stóp , co prowadzi do maceracji skóry . Sprzyja temu również niewłaściwa higiena na basenach publicznych lub przymierzanie obuwia po osobach z tą dolegliwością .

WRASTAJĄCE PAZNOKCIE

zazwyczaj do tego typu przypadłości dochodzi na skutek nieprawidłowego ( zbyt głębokiego ) obcinania paznokci lub noszenia obuwia z wąskimi szpicami . Niejednokrotnie jest to przypadłość genetyczna lub uraz mechaniczny . Podolog w takim przypadku wycina fragment wrastającego paznokcia , ochrania wrażliwe miejsce i proponuje odpowiednią klamrę ortonyksyjną .

KLAMRA ORTONYKSYJNA

ma za zadanie zapobiec w przyszłości wrastaniu paznokci . Podolog przy użyciu specjalnych kleszczy wykonuje indywidualną klamrę ortonyksyjną dopasowaną do budowy anatomicznej paznokcia. Ma ona za zadanie ukształtowanie płytki paznokciowej i łożyska .

GRZYBICA STÓP I PAZNOKCI

jest to długotrwała kuracja uzależniona od stopnia zaawansowania choroby . Podolog pobiera materiał do badań mykologicznych i sugeruje współpracę z lekarzem dermatologiem ,który W pierwszej kolejności usuwa zmieniony chorobowo element paznokcia i aplikuje specjalne preparaty . Jest to zabieg bezbolesny.

NADPOTLIWOŚĆ STÓP

jest uzależnione od szeregu czynników . Wpływ w dużej mierze ma stres , zaburzenia hormonalne , nadczynność tarczycy oraz przyjmowanie używek . Jest wiele skutecznych sposobów na ograniczenie pracy gruczołów ekrynowych , które są odpowiedzialne za wydzielanie potu .W gabinecie podologicznym dla wzmocnienia skuteczności zabiegu preparaty wtłaczane są przy użyciu prądu o stałym natężeniu ( jonoforeza ).

PĘKAJĄCE PIĘTY

najczęściej przyczyną pękania pięt jest przeciążenie stóp ( praca stojąca ) , nieodpowiednie ich nawilżenie , niedobór witaminy A w organizmie , nadwaga . Często już po pierwszym zabiegu widać zadowalające efekty ( w zależności od stanu nasilenia się dolegliwości ).

REKONSTRUKCJA PŁYTKI PAZNOKCIOWEJ

stosowana jest najczęściej w przypadku utraty własnego paznokcia , spowodowanej odwarstwieniem się płytki od łożyska ( tzw. onycholiza ) lub z powodu utraty paznokcia na skutek zmian chorobowych np. grzybica. Podolog stosuje podologiczny żel światło utwardzalny o właściwościach antygrzybiczych.

ORTOZA INDYWIDUALNA

stosuje się ją aby zapobiec pogłębianiu się krzywizny palucha , co może w późniejszym czasie doprowadzić do konieczności operacji chirurgicznej . Jest to metoda zapobiegawcza . Ortozę indywidualną wykonuje się ze specjalnej masy i kształtuje indywidualnie do zaistniałej dysfunkcji.

OBCINANIE I SZLIFOWANIE PAZNOKCI ZMIENIONYCH CHOROBOWO

jest to zabieg wykonywany w przypadku paznokci grzybiczych , szponowatych , starczych , z którymi pacjent w warunkach domowych nie może sobie poradzić. Przy użyciu specjalistycznych cążków oraz frezów podolog skraca i opracowuje płytkę paznokciową w celu nadania jej jak najbardziej anatomicznego kształtu i zdrowego wyglądu.

MASAŻ STÓP

w zależności od potrzeb z jakimi zwraca się pacjent , dobierany jest indywidualnie rodzaj masażu . Dla osób zestresowanych proponujemy masaż relaksacyjny , natomiast osobom z dolegliwościami np. puchnięcia stóp i nóg proponujemy formę drenażu limfatycznego.

nie czekaj

co jest NajwaŻniejsze ?

Wiele osób nie przywiązuje należytej uwagi do wyglądu i stanu zdrowia swoich stóp. Domowe zabiegi kosmetyczne ograniczają się zazwyczaj tylko do skracania paznokci, a do lekarza wybierają się dopiero wtedy gdy wystąpi bolesność, np. z wzrastający paznokieć. A przecież skoro tyle czasu spędzamy „na nogach” to powinny one zasługiwać na trochę więcej uwagi . Prawidłowa profilaktyka i pielęgnacja mogą nas uchronić przed wieloma nieprzyjemnymi problemami. Warto skorzystać z darmowej konsultacji u podologa i sprawdzić , czy stan naszych stóp jest zadowalający , czy też pojawiają się na nich niepokojące symptomy wymagające interwencji podologa . Podolog pomaga się pozbyć szpecących nasze stopy halluksów, modzeli, nagniotków oraz odcisków.

 

dbaj o stopy
noszĄ ciĘ przez caŁe Życie